- -
 
Технологія
Автоматизація
Консультації
 
 
Розробка ефективних маловитратних рішень щодо покращення роботи системи охолодження робочих валків клітей чистової групи ШСГП 2000.

Терміни виконання: 2004-2005р.
Замовник: ВАТ "НЛМК"

Мета роботи - проведення аналізу стану існуючої системи охолодження робочих валків та підготовка пропозицій підвищення її ефективності за мінімальних витрат у найкоротші терміни.


Додат. інформація

Основні результати
1. Встановлено значення нерівномірності охолодження та температурні перепади по довжині бочки валків, параметри ефективності системи охолодження, місця неточного виготовлення колекторів та орієнтації посадкових місць кріплення форсунок у колекторах.
2. Дослідження стабільності температури валків, їх зносу та профілю поперечного перерізу прокатується штаб дозволили виявити причини утворення локальних потовщень та утонень на поперечному профілі гарячекатаних штаб.
3. На підставі проведених вимірів із застосуванням методу експериментального визначення топографії охолодження валків (Spray Impact Method) визначено реальну схему охолодження робочих валків у всіх клітинах чистової групи, що у поєднанні з результатами вимірювань температури валків (а також інших параметрів процесу прокатки та охолодження) адаптувати математичну модель теплового стану валків та визначити практичні можливості поліпшення існуючої системи охолодження.
4. Підібрані необхідні типи, загальна кількість форсунок, параметри їх орієнтації та розроблені конструкції колекторів, які дозволили підвищити ефективність та рівномірність охолодження валків. Досягнуто зменшення температури робочих валків у найбільш теплонавантажених клітях на 5-6 С, що забезпечило зменшення зносу валків, дозволило поліпшити стан поверхні гарячекатаних штаб та знизити локальні потовщення їхнього поперечного профілю.

Обстеження стану системи подачі СОЖ на валки чотириклітинного стану 1400 в ЛПЦ-5 та розробка рекомендацій щодо підвищення її ефективності

Терміни виконання: 2005р.
Замовник: ВАТ "НЛМК"

Мета роботи - проведення обстеження, аналіз стану та роботи існуючої системи подачі СОЖ, а також підготовка пропозиції щодо підвищення її ефективності.


Додат. інформація

Основні результати
1. Встановлено локальні та загальні проблеми існуючої системи подачі СОЖ на валки.
2. Проведено дослідження температурного режиму експлуатації валків, показано суттєву нерівномірність температурних полів по довжині бочки валків, що погіршує площинність та стан поверхні штаб, а також призводить до збільшення термічних напруг у валках та їх відшаруванням.
3. Підготовлено пропозиції щодо підвищення ефективності системи подачі СОЖ. Зокрема, розраховано параметри колекторів подачі СОЖ на робочі та опорні валки в залежності від їх призначення та місця установки (типи форсунок, їх напірно-витратні характеристики, кути розкриття факелів, кути нахилу форсунок при встановленні в колектори, крок форсунок).

ТОВ"Металтехномаш"  ©   2012