- -
 
 
 

ТОВ "Металтехномаш" створено у 1993 році на базі відділу виробництва тонкого листа Інституту чорної металургії НАН України з ініціативи професорів В.Л.Мазура та А.М.Саф'яна у складне час після розпаду СРСР. У цей час ще не набула широкого розвитку комерціалізація науково-технічних розробок. Металургійні підприємства різко скоротили обсяги чи взагалі припинили фінансування наукових розробок. Але залишалися затребуваними рішення щодо вдосконалення технологій, промислові системи автоматичного управління, які можна було б реалізувати в найкоротші терміни та з відносно невеликими витратами.

Щоб вижити у складний для країни час, необхідно було шукати нові підходи та методи надання послуг. Річні НДР або НДДКР з квартальним актуванням в пострадянський час уже не знаходили фінансової підтримки на металургійних та машинобудівних підприємствах, які зазнають гострого дефіциту фінансових ресурсів. Однак, бартер був можливий. Тобто, розрахунок за надані послуги продукцією підприємств. Щоб отримати прибуток, необхідно було організовувати не лише проведення наукових досліджень та здійснення технологічних розробок, а також вирішувати питання комерційного характеру, пов'язані зі збутом продукції, одержаної в рамках науково-дослідних робіт. На той час це був єдиний шлях до виживання.

Після стабілізації економічної ситуації в країнах СНД Металтехномаш освоює зовнішньоекономічну діяльність. На металургійних підприємствах все частіше виникали ситуації, що вимагають негайного вирішення проблем. пов'язаних з якістю продукції. І вирішувати ці проблеми необхідно було не лише в рамках традиційно тривалих НДР, а, найчастіше, у стислий термін.

У 1999 році НЛМК доручає Металтехномаш вирішення завдання покращення площинності штаб та надання науково-технічної підтримки при освоєнні нещодавно придбаної системи автоматичного регулювання площинності штаб стану холодної прокатки 2030. Металтехномаш блискуче справляється з поставленим завданням, і в результаті НЛМК впроваджує та патентує низку нових елементів технології холодної прокатки штаб на безперервних станах. Освоює нові види продукції. Підтверджений економічний ефект становить 68 млн. дол. рублів, що робить термін окупності вкладень менше одного тижня.

За результатами першого успіху надалі регулярно укладаються договори, та розвиток взаємовигідного співробітництва МТМ та НЛМК триває.

У 2006 році введено в постійну промислову експлуатацію система контролю вібрації та управління швидкістю п'ятирічного стану 2030 НЛМК. В результаті середня швидкість прокатки на стані зросла приблизно на 10%. Неважко оцінити економічну ефективність експлуатації такої системи при можливому річному обсязі. виробництва табору до 2,5 млн. тонн холоднокатаних штаб.

У 2009 році введена в постійну промислову експлуатацію на дресирувальний стан 2030 (ДС-1) інноваційна, перша створена в СНД, система автоматичного регулювання площинності штаб з використанням безконтактних методів вимірювання їхньої площинності та температури. Середнє покращення площинності штаб склало 20%.

У 2009-2010 pp. розроблена система розрахунку, оптимізації та управління охолодженням робочих валків чистової групи ШСГП. Внаслідок впровадження системи на ШСГП забезпечується зниження та стабілізація температури по довжині бочки, зносу та підвищення терміну служби робочих валків - найбільш дорогих змінних елементів обладнання прокатних станів.


Референc-лист
ТОВ"Металтехномаш"  ©   2012